, ,

Finał Ligii Wesołek Taekwondo Olimpijskiego Weekend pełen wrażeń.

27 listopada br. w Śremie odbył się Finał Ligii Wesołek Taekwondo Olimpijskiego, w którym udział wzięło 14 zawodników reprezentujących barwy klubu AZS UWM OLSZTYN.

Kolejny start Azs-iaków i kolejny powód do dumy!

Także tym razem nie zawiedli, potwierdzili swoją wysoką dyspozycję i dostarczyli ogrom emocji.

W konkurencji poomsae złotą medalistką Finału Ligii została Maja Drężek.

W konkurencji sprawnościowej 2 srebrne medale wywalczył Hubert Lendzion, który po podsumowaniu poprzednich edycji Ligii ostatecznie uplasował się na 2 miejscu w punktacji generalnej.

W konkurencji walk po pełnych emocji, zaciętych pojedynkach na wysokim poziomie, AZSiacy wywalczyli następujące medale:

ZŁOTE: 1. Marta Kowalska, 2. Wanessa Piątkowska, 3. Kacper Wardyn, 4. Mateusz Chrzanowski, 5. Paweł Chrzanowski.

SREBRNE: Maja Drężek , Adam Płoski,  Aleksandra Przygodzka,  Hanna Gears.

BRĄZOWE: 1. Antonina Paź, 2. Igor Drążkiewicz, 3. Adam Babicki, 4. Dominik Czerniawski.

Igor Drążkiewicz zakończył swój start na walce o brązowy medal ze względów bezpieczeństwa po faulu jakiego dopuścił się jego przeciwnik.

Sport to piękna przygoda, niestety zdarzają się zawodnicy, dla których pojęcie fair play jest obce.

Dzień wcześniej tj. 26.11.2016 w Giżycku odbył się Mikołajkowy Turniej Taekwondo Olimpijskiego.

Nie zabrakło w nim reprezentantów klubu AZS UWM OLSZTYN.

Spośród 21 Azs-iaków uczestniczących w turnieju, każdy wywalczył medal w konkurencjach sprawnościowych / walkach,

co przełożyło się w klasyfikacji generalnej na zajęcie II miejsca drużynowo!

Turniej ten był dla większości młodych adeptów naszego klubu pierwszym startem w konkurencji walki. Tym bardziej cieszy wynik jaki osiągnęli.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów!

A już w ten weekend tj. 3-4 grudnia w Olsztynie odbędzie się Puchar Polski Taekwondo Olimpijskiego Młodzików, Kadetów oraz Juniorów.

Wszystkich sympatyków klubu AZS UWM OLSZTYN zachęcamy do przybycia i kibicowania startującym zawodnikom!