, ,

Sukces zawodników AZS podczas zawodów Pucharu Świata w Taekwondo Olimpijskim rangi G1 – Slovenia Open 2017

16935602_10202620829237827_935044451_oW dniach 25-26 luty br. w Słoweńskim Maribor rozgrywany jest kolejny Puchar Świata w Taekwondo Olimpijskim rangi G1 – Slovenia Open.

17015518_10202620829197826_641345250_o

W dniu wczorajszym rozegrane zostały pojedynki grupy wiekowej kadet i junior. Klub AZS UWM OLSZTYN reprezentowało siedmioro zawodników oraz dwoje trenerów.

Pięcioro z nich, Patrycja Januszko, Maja Wojciech, Szymon Piątkowski, Mateusz Kowalski oraz trener Maciej Ruta reprezentowało barwy narodowe, czworo z nich, Aleksandra Płoska, Mateusz Frelik, Adam Kowalski oraz trener Tomasz Kobrzyński reprezentowało barwy klubowe AZS.

Wczorajszy dzień, to dzień pełen emocji, wrażeń i bardzo dobrych walk w wykonaniu naszych zawodników!

Troje z nich wywalczyło medale oraz cenne punkty rankingowe.

Szymon Piątkowski zdeklasował swoich przeciwników, wygrywając każdą z walk dużą przewagą punktową i tym samym stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal!

Patrycja Januszko również nie miała sobie równych! Po bardzo dobrych walkach, w których umiejętnie wykorzystała zmiany przepisów wraca do domu ze złotym medalem!

Mateusz Kowalski po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych, ćwierćfinałowej oraz półfinałowej uległ w finale reprezentantowi Niemiec i tym samym wywalczył srebrny medal!

Mateusz Frelik wygrał pierwszy pojedynek w pięknym stylu, nokautując w ostatnich sekundach swojego przeciwnika, odpadł w 2 walce. Aleksandra Płoska, Maja Wojciech oraz Adam Kowalski po zaciętych, na wysokim poziomie walkach ulegli nieznacznie swoim rywalom.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników!

Po raz kolejny daliście nam niesamowitą dawkę emocji oraz powód do dumy!