, ,

Puchar Polski w Taekwondo -Wielkopolska CUP 2015

W sobotę 28 lutego br. ekipa AZS UWM Olsztyn wystartowała w Pucharze Polski Kadetów i Juniorów w Kórniku. Był to turniej rankingowy Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, który stał na bardzo wysokim poziomie. W turnieju wzięło udział 380 zawodników, z kilkudziesięciu klubów z Polski a także Czech i Niemiec.
AZS-iacy wywalczyli łącznie 8 medali. Na najwyższym stopniu podium stanął Filip Nowak zdobywając złoty medal. Srebrny medal wywalczyli Adam Kowalski, który z powodu kontuzji został wycofany z walki finałowej, Szymon Piątkowski, który debiutował w kategorii wiekowej Kadet, Nikola Grabowska oraz Krzysztof Karłowicz. Brązowe medale wywalczyli Jakub Gołębiewski, Anna Sokołowicz oraz Wiktoria Strzeszewska.
Stoczone walki były na satysfakcjonującym poziomie. Zawodnicy po raz kolejny pokazali hart ducha i serce do walki.
Wyjazd na Puchar Polski wspierany był przez Fundację Ruciaki oraz sponsora GB Truck, którym dziękujemy za pomoc.