, ,

POLISH OPEN / Warsaw CUP 2015 Taekwondo Olsztyn

W dniach 29/30.08.2015r. w Warszawie odbyły się najważniejsze w Polsce zawody w Taekwondo Olimpijskim POLISH OPEN rangi G1 .

Zawody gościły blisko 1000 zawodników z całego świata w tym z tak odległych zakątków jak  Korea czy Australia  .

Na warszawskich matach walczyła ścisła czołówka światowa z mistrzami świata i olimpijskimi na czele w tym Mandic Milica ,Aaron Cook czy Gonzalez Bonilla .

W tak szacownym gronie zawodników znaleźli się również reprezentanci naszego klubu AZS UWM Olsztyn którzy walczyli ze zmiennym szczęściem i wynikiem końcowym  .

Największy w dotychczasowej swojej karierze sukces odniósł Szymon Piątkowski walczący w kat. Kadet -45kg zdobywając złoty medal .

Szymon w drodze na najwyższe miejsce na podium stoczył 5 walk pokonując po drodze :

1/16 zawodnika z  Rosji 12:10

1/8 zawodnika z Norwegii 20:2

1/4 zawodnika z Polski 12:5

1/2 zawodnika z Białorusi 18:6

Finał Zawodnika z Holandii (5 zawodnik mistrzostw Europy) 14:10

Kolejnym zawodnikiem zasługującym na wyróżnienie i wielkie brawa jest Filip Nowak który startując w kat. Junior -78kg zdobył medal brązowy tocząc w półfinale pasjonujący pojedynek z reprezentantem Białorusi niestety minimalnie przegrany 4:6 .W drodze do półfinału Jakub wygrał z reprezentantem Grecji 11:5 .

Seniorzy oraz pozostali nasi młodzi reprezentanci  zakończyli zawody na dalszych miejscach .

Podsumowując na tak silnie obsadzonych zawodach z b.dobrej strony pokazali się nasi Kadeci i Juniorzy  którzy w większości dopiero pierwszy rok startują w swoich kategoriach wiekowych i są młodzi niejednokrotnie o 2 -3 lata od swoich przeciwników co rokuje na przyszłość .

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i trenerom za emocje a kadra trenerska na pewno omówi błędy i wyciągnie wnioski na przyszłość abyśmy cieszyli się z jeszcze lepszych wyników w przyszłości.

kkowal7.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%