, ,

Polish Open 2016!

Polish Open 2016! Dzień pierwszy! Sobota przyniosła nam dwa medale, które wywalczyli w kategorii kadet -49kg Szymon Piątkowski (SREBRO) oraz Szymon Powązka (BRĄZ). Oboje nieznacznie ulegli zawodnikowi z Grecji. Kategoria ta okazała się po raz kolejny naszą silną bronią! „Moc Szymonów” przyniosła im kolejne, bardzo cenne punkty rankingowe. Tymoteusz Kowalczyk po pokonaniu w pierwszej walce reprezentanta Wielkiej Brytanii przed czasem, w walce o medal przegrał z Ukraińcem, późniejszym zwycięzcą kategorii. Pozostali reprezentanci AZS UWM Olsztyn zakończyli zawody na pierwszych walkach, jednak poziom walk oraz zaangażowanie napawa optymizmem przed kolejnymi startami. Drugi dzień turnieju przyniósł kolejną dawkę niesamowitych emocji! Złoto Mateusza Kowalskiego, który po 4 pojedynkach na bardzo wysokim poziomie został zwycięzcą kategorii kadet -37kg. Srebro Patrycji Januszko, która po zaciętej walce w finale minimalnie uległa przeciwniczce. Brąz wywalczyła Maja Wojciech, która nieznacznie przegrała swój półfinałowy pojedynek z reprezentantką Ukrainy. Bardzo blisko medalu była także Aleksandra Płoska, która po bardzo dobrej walce, przegrała pojedynek o brąz z reprezentantką Belgii. Dwoje seniorów Patryk Chodnicki oraz Gabriela Guzowska turniej zakończyli na pierwszych walkach. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników AZS UWM OLSZTYN za ich postawę, zaangażowanie oraz dorobek medalowy!