, ,

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim Giżycko 2016r.

AZS UWM Olsztyn sekcja Taekwondo najlepszym Polskim klubem w kategorii kadetów.!!!

dav
dav

Miniony weekend (14-15.05.2016r.) przyniósł naszemu klubowi wiele niezapomnianych chwil radości oraz emocji na Giżyckich matach .

Nasi zawodnicy w trakcie dwóch dni trwania zawodów zdobyli łącznie 9 medali, w tym 5 złotych, 2 srebrne oraz 2 brązowe.

Szymon Powązka – brąz w walkach -49kg

Ponadto ich koledzy i koleżanki dołożyli wiele punktowanych miejsc 5-8, co przełożyło się na zdobycie pierwszego miejsca w punktacji klubowej z wynikiem 100 pkt. Tym samym AZS UWM Olsztyn uznany został najlepszym klubem w Polsce.

dav
dav
dav
dav

Najlepszymi zawodnikami Turnieju zostało uznanych dwoje naszych reprezentantów. Byli to Patrycja Januszko oraz Mateusz Kowalski, którzy potwierdzili swoją supremację w Polsce oraz zaspokoili pokładane w nich nadzieje.

Nie zapominajmy, iż kategoria kadet obejmuje dzieci w przedziale wiekowym 12-14 lat a 80% naszych reprezentantów dopiero weszło w ten przedział wiekowy, w którym niejednokrotnie musieli rywalizować z zawodnikami o 2 lata starszymi. Fakt ten napawa nas dumą oraz pozwala patrzeć w przyszłość z optymizmem.

Dziękujemy wszystkim trenerom, zawodnikom oraz ich rodzicom za zaangażowanie, pomoc oraz cały wkład, który wnieśli w nasz sukces.