, ,

Bydgoszcz Cup – zawody Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim

W dniach 9-10.04.2016 w Bydgoszczy odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski Kadetów i Juniorów w Taekwondo Olimpijskim oraz Bydgoszcz Cup dla Młodzików i Młodzieżowców. Zawody zgromadziły ponad 700 zawodników z Polski i zagranicy. Klub AZS UWM OLSZTYN reprezentowało 24 zawodników.

Kategoria Młodzik: Igor Drążkiewicz, Mateusz Chrzanowski, Adrian Gołębiewski wywalczyli złote medale. Mateusz Chrzanowski uzyskał dodatkowo tytuł Najlepszego Zawodnika tej kategorii wiekowej.

Kadeci : Aleksandra Płoska, Patrycja Januszko, Jakub Gołębiewski, Mateusz Kowalski zostali złotymi medalistami swoich kategorii wagowych, Tymoteusz Kowalczyk, Szymon Piątkowski wywalczyli srebrne medale, natomiast Szymon Powązka, Mateusz Kędzierski, Piotr Dolat zostali brązowymi medalistami turnieju.

Mateusz Kowalski oraz Patrycja Januszko uzyskali tytuł Najlepszego Zawodnika i Zawodniczki wśród Kadetów.

Nasi Juniorzy wywalczyli 3 brązowe medale: Wiktoria Strzeszewska, Weronika Krejner oraz Maciej Tomaszewski. Spośród Młodzieżowców medal wywalczył Piotr Kamiński plasując się na 3 miejscu.

W punktacji generalnej, w której sumowane były wyniki wszystkich kategorii wiekowych klub AZS UWM OLSZTYN zajął wysokie 3 miejsce!

Ogromne gratulacje dla wszystkich reprezentantów klubu za wyniki oraz ich postawę podczas zawodów!